حلقه – زنگ زدن کفش اسپورت کت و شلوار استفاده

حلقه – زنگ زدن: کفش اسپورت کت و شلوار استفاده ازدواج عروسی شلوار زندگی راحتی داماد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد / محمد هاشمی

نحوه چینش کابینه روحانی که چپ و راست در آن حضور دارند، الگوی خوبی از همگرایی است

گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد / محمد هاشمی

محمد هاشمی: گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد

عبارات مهم : سیاسی

نحوه چینش کابینه روحانی که چپ و راست در آن حضور دارند، الگوی خوبی از همگرایی است

محمد هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مورد نیاز است در داخل به یک وحدت برسیم گفت: حل اختلافات میان دو مجمع روحانیت و روحانیون نیز می تواند به یک همگرایی منجر شود.

گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد / محمد هاشمی

به گزارش خبرآنلاین، این نخستین بار نیست که عنوان گفت و گو میان اصلاح طلب ها و اصولگرایان در دایره مباحث سیاسی قرار می گیرد. سال 94 بعد از انتخابات مجلس دهم با ابتکار عمل اصلاح طلبان ایده مذاکره میان دوجریان با اسم ” گفت وگوی ملی” مطرح شد که چندان مورد استقبال رقیب قرار نگرفت؛ ولی یک سال بعد با مختومه شدن پرونده انتخابات 96 و پیروزی دوباره حسن روحانی بار دیگر عنوان حل و فصل اختلافات با کمی تغییرات در واژه ها از سوی بعضی اشخاص سیاسی از جمله محمدرضا باهنر مطرح شد. حالا سخنگوی مجمع روحانیت مبارز نیز از گفت و گوی میان دو تشکل روحانی یعنی مجمع روحانیون و جامعه روحانیت مبارز سخن به میان می آورد موضوعی که گویا پیش از این سابقه داشته است ولی با زیاد شدن اختلافات بدون نتیجه رها می شود.

آنچه به نظر می رسد این است که پرسشها کشور راهی جز حل اختلافات را در پیش روی جریانات سیاسی قرار نداده هست؛ مشکلاتی که هم پرسشها بین المللی را در برگرفته و هم آغشته به مباحث داخلی شده است هست. مسئله ای که محمد هاشمی رفسنجانی مدیر اسبق صدا و سیما و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با خبرآنلاین بر آن مهر تائید می زند؛

نحوه چینش کابینه روحانی که چپ و راست در آن حضور دارند، الگوی خوبی از همگرایی است

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با این صورت سیاسی را در ادامه بخوانید؛

آقای هاشمی مدتی است صحبت از مذاکره میان دو جریان مهم اصلاح طلب و اصولگرا مطرح می شود چقدر ضرورت این گفت و گوها در فضای سیاسی کشور احساس می شود؟

کشور ما در شرایط حساس و مهمی به سر می برد و این حساسیت با شرایط منطقه ای شدت یافتن می شود به عبارت دیگر وجود تروریسم در منطقه و رفتارهایی مانند رفتارهای آقای ترامپ ایجاب می کند ما در داخل از حداکثر وحدت و انسجام برخوردار باشیم. به هر حال وحدت نیروها یک عامل بازدارنده جهت دشمن است بنابراین گفت و گو و تعامل در بین نیروهای خودی در داخل کشور می تواند به یک انسجام بینجامد و وجود آن مهم است حال در پاسخ به این پرسش که این گفت و گو ها حول چه محوری باید باشد باید گفت قاعدتا باید اطراف منافع ملی و پرسشها مهم کشور باشد.

بر سر پرسشها مهم کشور که کسی اختلافی ندارد یا حداقل کمرنگ هست، آنچه محل مناقشه و بحث است اتفاقا همین اختلافات سیاسی هست، از نگاه شما مباحث سیاسی چقدر می تواند محور این نوع از مذاکرات باشد؟

گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد / محمد هاشمی

این گفت و گو ها جهت برطرف اختلافات است و حل پرسشها اختلافی می تواند در هر زمینه ای صورت بگیرد که امری قابل قبول هست. البته اختلاف نظر به صرف وجودی خود یعنی در حد تکثر نظرات خوب است و از پیامبر اکرم (ص) هم نقل شده است است ” اختلاف بین علمای امت من رحمت است ” بنابراین نه تنها بد نیست بلکه امری مثبت ارزیابی می شود ولی این مثبت بودن مشروط به آن است که در حد اختلاف نظر باشد و چنانچه بخواهد این اختلاف نظرها به پرسشها دیگر از جمله خشونت ها و اتهام زنی ها و … بکشد خوب نیست و می تواند تبعاتی به دنبال داشته باشد. بنابراین تعدد نظرات مادامی که منجر به انتقام گیری و درگیری نشود، می تواند مترقی باشد.

آقای مصباحی مقدم از گفت و گو میان مجمع روحانیون مبارز و روحانیت مبارز صحبت کردند نظر شما در اینباره چیست؟

این گفت و گو ها در هر زمینه ای می تواند موثر و بافایده باشد و همانطور که اشاره کردم کشور ما نیاز به یک وحدت دارد حال گفت و گو و حل اختلافات میان دو تشکل روحانیت و روحانیون نیز می تواند به یک همگرایی منجر شود .

نحوه چینش کابینه روحانی که چپ و راست در آن حضور دارند، الگوی خوبی از همگرایی است

گفته می شود پیش از هم این دو تشکل روحانی دور هم جمع شدند که در آن جلسه اعتراضی از سوی آقای کروبی انجام می شود او گفته بود” یک طرف همه قدرت در دستش باشد و طرف دیگر نظاره گر باشد ” چقدر ممکن است بار دیگر این اختلافات مانع از حرکت شود؟

ما امروز می بینیم در دولت آقای روحانی یک همگرایی وجود دارد و از هر دو جناح راست و چپ در پست های مدیریتی حضور دارند این می تواند به عنوان یک الگو در همه امور کشور مورد استفاده قرار گیرد و ما در همه سطوح چنین همگرایی را داشته باشیم . به نظرم مهمتر از اینکه چه کسی در کجا قرار دارد، عنوان تبادل نظر و هم اندیشی است که باید محور قرار بگیرد، موضوعی که می تواند ما را به یک وحدت و انسجام برساند. در این میان ممکن است توقعاتی هم از سوی گروه ها و جناح ها وجود داشته باشد که باید به آنها هم توجه شود تا از همه ظرفیت ها استفاده شود. طبیعتا هم افزایی بهتر از تک روی ها است.

گفتگو بین جریانات سیاسی حول منافع ملی باشد / محمد هاشمی

به نظر شما چه کسانی می توانند این گفت و گو ها را به پیش ببرند؟

من دیگر وارد این شرح نمی شوم فقط می توانم بگویم حل اختلافات موضوعی قابل قبول است که می تواند باعث انسجام و وحدت زیاد در کشور شود.

واژه های کلیدی: سیاسی | اختلاف | روحانیت | اختلافات | اصلاح طلب | حسن روحانی | محمد هاشمی | اصلاح طلبان | هاشمی رفسنجانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz