حلقه – زنگ زدن کفش اسپورت کت و شلوار استفاده

حلقه – زنگ زدن: کفش اسپورت کت و شلوار استفاده ازدواج عروسی شلوار زندگی راحتی داماد

هیچ کس فراموش نکرده، فراموش کردنی نیست که چگونه اصولگرایان تمام قد از محمود احمدی نژاد حمایت کردند. حمایت آنها چنان بود که هر روز در تعریف و تمجید از او از یکد

دلواپسان فتنه‌گر

دلواپسان فتنه گر

عبارات مهم : روزنامه

هیچ کس فراموش نکرده، فراموش کردنی نیست که چگونه اصولگرایان تمام قد از محمود احمدی نژاد حمایت کردند. حمایت آنها چنان بود که هر روز در تعریف و تمجید از او از یکدیگر سبقت می گرفتند؛ تعریف و تمجیدهای اغراق شده. تعریف ها تا جایی پیش رفت که خود را در هاله نور انگاشت و بر رخ همه حامیان خود چنگ انداخت که چنگ انداختن احمدی نژاد بر رخ حامیانش عیان شدن آینده نگری غریب آیت ا… هاشمی بود.

دلواپسان فتنه‌گر

اما این روزها داستان احمدی نژاد در سطحی دیگر می گذرد. دوستان و حامیان او یکی یکی و گاه گروه گروه از او برائت جویی می کنند. احمدی نژاد از همان وقت که برابر توصیه های بزرگان ایستاد، از همان روزی که نشان داد ابایی از به سطح اجتماع آوردن پرسشها ندارد، به گونه ای استفهامی به همان حامیان فهماند که خود را وامدار آنها نمی داند. این لحظه ای بود که نفس در سینه حامیان دیروز حبس شد. احمدی نژادی که آنها می شناختند، کسی که در برابر میلیون ها بیننده حرمت بزرگان و سابقون انقلاب را نگه نداشت، با خود آنها چه خواهد کرد؟ با همه اینها کم کم صورت ها و شخصیت های موثر از هر جناح از احمدی نژاد تبری می جویند و درعین حال با روشن شدن بعضی توصیه ها شاهد زیاد کردن توهین دلواپسان هم هستیم.

پایداری در لرزش!

جبهه پایداری، همان قدر که در میان اصولگرایان جنس دیگری دارد و در مواجهه با پرسشها متفاوت خیلی سریع دلواپس می شود و دلواپسی را به هزار زبان مطرح می کند، در برابر احمدی نژاد سردرگم تر از دیگر اصولگرایان خود را نشان می دهد. در میان پایداری ها فهرستی از مواجهه های متفاوت را می توان دید. اگر آیت ا… مصباح روزی اطاعت از احمدی نژاد را اطاعت از خدا می دانست، اگر آیت ا… مصباح در برابر دیدگان حیرت زده متدینان او را توصیه شده است و تحت عنایت خاص حضرت ولیعصر(عج) می دانست، این روزها در وضع مشکل گرفتار آمده است.

هیچ کس فراموش نکرده، فراموش کردنی نیست که چگونه اصولگرایان تمام قد از محمود احمدی نژاد حمایت کردند. حمایت آنها چنان بود که هر روز در تعریف و تمجید از او از یکد

فشار بر آیت ا… چنان بود که آخر او را منحرف خواند. مهدی کوچک زاده هم همین طور؛ او هم به عنوان یکی از دلواپس ترین دلواپسان آشنا شده، ابتدای امسال از احمدی نژاد برائت جست و خیال خود را راحت کرد. او با هوش تر از دیگر دلواپسان بود. کریمی قدوسی به اصل ماجرا اشاره می کند که: آیا با وجود آنکه منع رهبری آشکارا اعلام شده است بود که در انتخابات شرکت نکن و خودت نوشتی «من شرکت نمی کنم»، باز دوباره می آیی عضویت می کنی و بقایی را می آوری، این کارها چیست؟

زنبیل های سرخ!

اگرچه از همان روزهایی که احمدی نژاد در راس دولت بود، زمزمه هایی مبنی بر رفتارهای غیرقانونی از او شنیده می شد ولی با اتمام دوره دهم ریاست جمهوری کم کم پرونده هایی به اخبار کشیده شد؛ از اوج گرفتن پرونده فساد نفتی تا دکل های گمشده. با این حال زمانی که دیوان محاسبات روشنگری کرد و از تخلفات وسیع خبر داد، زمانی که قوه قضائیه به فراخور وظیفه ای که برعهده دارد به ماجرا وارد شد، ناگهان صورت ای از احمدی نژاد جهت اصولگرایان و حامیان دیروز او فاش شد که سال ها قبل اصلاح طلبان دیده بودند.

دلواپسان فتنه‌گر

اگر اصلاح طلبان می دانستند که احمدی نژاد در خراب کردن فضا ید طولایی دارد، اصولگرایان و بخش هایی از دلواپسان زمانی متوجه این مهم شدند که حمیدرضا بقایی از دادگاه بیرون آمد و در میان مردم به صدای بلند عجیب ترین حرف ها را به زبان آورد. احمدی نژادی ها هر لحظه نشان داده اند که علاقه ای مومنانه به رسانه ها دارند و به هر ترتیب دوست دارند خود را به سطح اخبار بکشانند. زنبیل سرخ رنگ به دست گرفتن و به دادگاه رفتن تنها و تنها جهت آمدن به سطح اخبار هست. این همان توصیه ای است که سخنگوی قوه قضائیه هم به آن اشاره کرد: «این فرد این کارها را می کند که دیده شود و اگر ما متوقف شویم این فرد به منظور خود رسیده است.» با این حال هجوم احمدی نژاد و اطرافیانش به ارکان مهم کشور در نوع خود عجیب هست. کسانی که به آسانی می توانند قوای سه گانه کشور را زیر عجیب ترین اتهامات ببرند، نشان می دهند که کسی جز خود جهت آنها اهمیت ندارد.

بست نشینی

وقتی زنبیل سرخ چنان که انتظار داشتند کارگر نیفتاد، هنگامی که از جدیت دستگاه قضا اطمینان پیدا کردند، با بست نشینی تلاش کردند توجه عامه مردم را به خود جلب کنند.احمدی نژاد به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی رفت و نشان داد که خط قرمزی که از آن دم می زد، کابینه او نبود، خط قرمز او همین چندنفری هستند که خود را زیاد از هر زمانی به حکم نزدیک می بینند.

هیچ کس فراموش نکرده، فراموش کردنی نیست که چگونه اصولگرایان تمام قد از محمود احمدی نژاد حمایت کردند. حمایت آنها چنان بود که هر روز در تعریف و تمجید از او از یکد

احمدی نژادی ها با زنبیل به دست گرفتن، با داد و فریاد بیرون ساختمان دادگاه، با بست نشینی و حتی با ویدئوهایی که خودشان از خودشان می گیرند، به گونه ای عجیب به فرافکنی روی آورده اند. آنها خیال می کنند که با این کارها می توانند مسیر پرونده و دادرسی را منحرف کنند یا قوه قضائیه را تحت فشار قرار دهند. توصیه جالب این است که اتهامات مطرح شده است جهت احمدی نژاد و اطرافیانش مربوط به تخلفات آنها در دولت هست، همچنان که غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب مدیر فراکسیون مستقلین مجلس اعتقاد دارد: احمدی نژاد مدام در حال فرار روبه جلوست جهت اینکه پاسخگوی اتهامات و تخلفاتش نباشد. او با این کار تلاش دارد تا اذهان مردم را به سمت دیگری سوق دهد.

به نوشته «الف»؛ علی مطهری هم در این باره عنوان کرد: «آنچه ما ۱۰سال پیش می گفتیم و اصولگرایان همراهی نمی کردند، روشن شده است هست. من در مجلس هشتم فریاد زدم و پرسش از مدیر جمهور را مطرح کردم، ولی اکثر اصولگرایان با آن همراهی نمی کردند و مخالفت می کردند و به ما حمله می کردند، ولی خودشان امروز همین حرف ها را می زنند تا جایی که یکی از افراد شاخص اصولگرا گفته احمدی نژاد از پایه های فتنه بود.»

دلواپسان فتنه‌گر

یک زنبیل تک افتاده!

حمید رسایی که مدتی است زندگی در سکوت و انزوا را تجربه می کند، از سکوت و تنهایی درآمده و نسبت به تیتری از روزنامه آرزوی بزرگ تصویر العمل نشان داده هست. روزنامه آرزوی بزرگ چند روز قبل مطالبی را از جعفرزاده ایمن آبادی انتشار داده است که در آن نماینده رشت گفته بود: «احمدی نژاد عامل حوادث 88 است.»

این سخن که به خاطر اهمیتی که داشت به تیتر یک روزنامه هم تبدیل شده است بود، رسایی را از عمق به سطح آورد و در کانال خود نوشت: «درآستانه یوم ا… ۹دی؛ تیتر امروز روزنامه خانوادگی هاشمی رفسنجانی! همان که فرماندهی کودتا و فتنه سال۸۸ را برعهده داشت والبته پایانش غرق شدن در استخر فرح بود.» او سال هاست منعی جهت خود در جهت هجمه به مرحوم آیت ا… هاشمی قائل نیست؛ در وقت حیات ایشان در اتهام زنی به مدیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام فروگذاری نکرد و بعد از رحلت ایشان هم توجهی به توصیه های اخلاقی و ارزشی ندارد.

کنارهم آمدن احمدی نژاد و حوادث88 بر زبان جعفرزاده ایمن آبادی بهانه ای شده است که رسایی نورافکن را روی خودش بگیرد تا همه کسانی که جمله او را می خوانند، متوجه ناراحتی او از سکوت و انزوا شوند، وگرنه چگونه می توان جهت کسی که روزگاری در اداره ارشاد قم مسئولیت داشته، از اهمیت و رسالت روزنامه نگاری گفت؟ گویی رسایی دوست دارد حرفی از احمدی نژاد گفته نشود. نه او سخن ایمن آبادی را خوانده، نه همقطاران او هم گفت وگوی کمال الدین پیرموذن را خوانده اند.

پیرموذن به بیانی دیگر علت روی کارآمدن احمدی نژادها را یادآوری کرده هست. او به «آرمان» گفته بود: اگر نظام انتخاباتی حزبی نشود، احمدی نژادها ظهور خواهند کرد. همین جمله کافی بود تا دلواپسان منافع خود را در خطر ببینند و در کانال های تلگرامی خود منشتر شدن تصویر مصاحبه پیرموذن با «آرمان» با گستاخی بنویسند که «روزنامه آرمان، بوی تعفن می دهید و از بوی تعفن خود خواهید مرد.» این تصویر العمل حقایق را روشن تر از قبل کرد و نشان داد حامیان احمدی نژاد بسیار خشمگین هستند، آیا که نه تنها شاهد دادگاهی شدن یاران احمدی نژاد و روشدن پرونده تخلفات دولت مورد حمایت خود هستند، بلکه جامعه هم دیگر پذیرای نظر های آنان نیست و عمر سیاسی آنها سریعتر از آنچه تصور می کردند به آخر رسید.

سوی دیگر سخن پیرموذن این است که اگر نظام انتخاباتی حزبی نشود، حمید رسایی ها به مجلس برمی گردند و در صورتی که نظام انتخاباتی ما مبتنی بر آرای حزبی باشد، حتی به گونه ای حداقلی، اشخاصی مانند رسایی توفیقی نخواهند داشت و به طریق اولی؛ خود احمدی نژاد. گویی آنها دنبال برهم زدن آرامش مردم هستند و با هجمه به مسئولان و کارها تند می خواهند مانع پیگیری ها شوند و بعضی حامیان دیروز و امروزشان هم در برابر اطلاع رسانی واکنشی از خود بروز می دهند که خود به مصداق فتنه گری قرابت بیشتری دارد.

اخبار سیاسی – ارمان

واژه های کلیدی: روزنامه | روزنامه | احمدی نژاد | حمید رسایی | اصولگرایان | احمدی نژاد | احمدی نژادها | روزنامه نگار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz